Reguli si sistem de joc Cupa „Micul Fotbalist”

• nume propriu, care va fi ales la alegere, conditia de baza fiind aceea de a nu mai fi utilizat si de o echipa care se va inscrie in campionat
    • culori si emblema
    • echipament sportiv adecvat. Chelsea Club Bucuresti va pune la dispozitie echipament de diferentiere.

3. Folosirea jucatorilor eliminati se va efectua conform paragrafului 12.4 din FRF-STATUTE SI REGULAMENTE/REGULAMENT DE ORGANIZARE A COMPETITIILOR DE FOTBAL IN SALA

4. Arbitrajul va fi efectuat de arbitri delegati de Asociatia de Fotbal a Municipiului Bucuresti

5. Sistem de joc: 5 +1, efectuandu-se schimbari fara limita

6. Durata partidei: o partida se compune din doua reprize a cate 10 de minute de joc efectiv fiecare pentru jocurile preliminare si de 20 minute la Turneul Final. Pauza dintre reprize va fi de 5 minute.

7. Sistem de atribuire al punctelor: 3 puncte- joc castigat, 1 punct-joc egal, 0 puncte- joc pierdut

8. Inscrierea in competitie se va efectua pana la data de 3.10.2009, ora 8.00 la Suprafetele Sintetice din Parcul Tineretului, fiind necesare urmatoarele:
    • Tabel nominal
    • xerocopii dupa certificatele de nastere si CI daca este cazul
    • adeverinta medicala apt efort fizic sau declaratie pe proprie raspundere ca nu sufera de boli incompatibile cu efortul fizic

9. Primele doua echipe clasate in fiecare grupa vor juca in turneul final astfel : 1A-2B si 1B-2A 1C-2D si 1D-2C castigatoarele jucand finala mare iar echipele invinse vor juca pentru locurile 3-4.

10. Echipele vor avea  optional trupa de majorete la inscriere prezentand si tabelul nominal cu membrii acesteia.

11. Asistenta medicala va fi asigurata prin grija Clubului Chelsea Bucuresti.