Finalele Campionatului National de Karate Traditional-Copii<br>Cupa Palatului Copiilor editia 2009<br>Cluj, 12-14 iunie 2009-06-16

p1020700In perioada 12-14 iunie s-a desfasurat la Cluj, cea de a XVIII a editie a  Finalelor Campionatului National de Karate Traditional la nivel de copii, eveniment  organizat  de CS Seishin Palatul Copiilor Cluj (instructori Filomela Grebenisan si Bucur Marin) sub egida Federatiei Romane de Karate Traditional.

Au participat 425 sportivi de la 32 de cluburi sportive afiliate la FRKT, rezultatele finale la probele individuale cat si la cele pe echipe contand in alcatuirea lotului national reprezentativ care va participa in luna noiembrie la Campionatele Mondiale care vor avea loc la Belgrad/Serbia.

Clasamentul final pe cluburi a stabilit si castigatorul celei de a III a editii a trofeului CUPA PALATUL COPIILOR CLUJ,  important fiind de mentionat faptul ca, acest eveniment , a fost organizat de Palatul Copiilor Cluj( director Valentin Cuibus)  care se implica in sustinerea si promovarea disciplinei sportive karate traditional.

Clasament final:

  • 1. Conpet Petrolul Ploiesti;
  • 2. Washi Craiova;
  • 3. Chelsea Bucuresti /Centura Neagra Craiova;
  • 4. Enpi Iasi/Seishin Palatul Copiilor Cluj;

Personalitati prezente:  Florin Vasile Stamatian – prefectul judetului Cluj, Sorin Apostu – primar al municipiului Cluj, sensei Dan Stuparu presedinte FRKT, inspector  Sorin Todea-  Inspectoratul Scolar al judetului Cluj, Marius Colceriu – Directia pentru Tineret si Sport a Judetului Cluj.

De la Chelsea Club Bucuresti au efectuat deplasarea fiind calificati de la faza zonala urmatorii sportivi: Endo Seirin, Vlad Joseph Marian, Iliescu Andrei, Dobrincu Sebastian, Nechita Alexandra, Barbu Clara, Baciu Ilinca, Halime Asia, Iliescu Costin si Handra Victor.

 Rezultate:

  • Locul 1 kata individual M C2: Vlad Joseph Marian;
  • Locul 3 kata individual M C2: Iliescu Andrei;
  • Locul 2 kata echipe M C2: Iliescu Andrei, Vlad Joseph Marian si Dobrincu Sebastian;
  • Locul 2 kumite individual M C2: Iliescu Andrei;
  • Locul 3 enbu M&M C2: Iliescu Andrei&Vlad Joseph Marian;
  • Locul 4 kata individual FC2: Nechita Alexandra;
  • Locul 4 enbu M&F C2: Nechita Alexandra&Iliescu Andrei;
  • Locul 1 kumite individual M C1: Iliescu Costin;
  • Locul 3 enbu M&M: Iliescu Costin&Handra Victor;
  • Locul 3 kumite echipe C1: Iliescu Costin, Vlad Joseph Marian, Handra Victor si Dobrincu Sebastian;

KPICASA_GALLERY(FinaleleCNCopiiCluj1214iunie2009)

zp8497586rq

Parteneri