Cupa Campionilor 2007

Chelsea Bucuresti
Cupa Campionilor 2007
FRKT

Eveniment finantat de clip_image002 in cadrul programului national de combatere a violentei in randul tinerilor si de educatie prin sport, organizat cu sprijinul : Federatiei Romane de Karate Traditional si al Directiei de Invatamant a Sectorului 4 si sponsorizat de :

Sponsori:

BCR CEROB GATORADE


INVITATIE

Avem marea placere de a va invita la CUPA CAMPIONILOR – Sport; Arta, Cultura, Traditie – Karate Traditional, editia 2007, care va avea loc in perioada 14-16 decembrie 2007, la Sala de Sport a Scolii Generale nr 79, str. Cuza Voda nr 51, Bucuresti.

Competitia este organizata de Chelsea Club Bucuresti cu sprijinul Federatiei Romane de Karate Traditional care isi desfasoara activitatea Sub Inaltul Patronaj al Casei Regale a Romaniei, acordata prin Alteta Sa Principele Radu de Hohenzollern Veringen.

 

PROGRAM:

VINERI: 19.00-20.30 stagiu tehnic cu Sensei Dan Stuparu 7 dan

SAMBATA: 8.00-9.30 stagiu tehnic cu Sensei Dan Stuparu 7 dan

10.00 START Preliminarii

13.00-14.00 pauza

14.00 -19.00 Preliminarii + Finale

* nota: vor fi lasate pentru duminica doar finalele la categoria SENIORI si premierea sportivilor

DUMINICA: 8.00-9.30 stagiu tehnic + examen de grad cu Sensei Dan Stuparu 7 dan

10.00 START FINALE

13.00 CEREMONIA DE ACORDARE A PREMIILOR

CAZARE:

  • Hotel Olimpia si CSS 4. Rezervarile vor fi efectuate prin FRKT. 4o RON/loc
  • Rin Grand Hotel- PROCONFORT, 4 stele, 39EURO/loc- mic dejun inclus si TVA. Rezervarile vor fi efectuate prin Chelsea Club Bucuresti pana cel tarziu vineri 5.12.2007.

Nominalizarile participantilor la editia 2007

Sunt invitati cei mai buni 8 sportivi la categoriile M&F pe toate categoriile de varsta. Nominalizarile pentru participarea la aceasta competitie au fost efectuate de catre FRKT.

SENIORI

FEMININ

1. SEVERFI LAURA CONPET PETROLUL PLOIESTI
2. TANASESCU CORINA CONPET PETROLUL PLOIESTI
3. GREBENISAN FILOMELA PALATUL COPIILOR CLUJ
4. PATRAHAU IRINA ENPI IASI
5. NAE CORNELIA OLIMPIA BUCURESTI
6. CAMPEAN ANDREEA OLIMPIA BUCURESTI
7. MANDRU MELANIA CONPET PETROLUL PLOIESTI
8. CONSTANTIN ROXANA CONDO BUCURESTI

MASCULIN

1. MUSAT CORNEL KARATE CLUB GALATI
2. MARINCAS CALIN BUDOKURAI HUNEDOAREA
3. COJOCARU ADRIAN CONPET PETROLUL PLOIESTI
4. PATRASCU IULIAN CONPET PETROLUL PLOIESTI
5. NEDELOIU ADRIAN OLIMPIA BUCURESTI
6. TRANDAFIR ROMEO CONPET PETROLUL PLOIESTI
7. TIMOFTE STEFAN JR. ZANSHIN TOMESTI
8. DOBRE OLIWER ALPROM SLATINA

TINERET

FEMININ

1.LARE SIMONA CONPET PETROLUL PLOIESTI
2.GASCA ELENA KODO GALATI
3.RATIU ROXANA CSS TRIUMF CONDO BUCURESTI
4.NEGRU LAURA OLIMPIA BUCURESTI
5.TIVADAR IOANA UAMT AGORA ORADEA
6.DANCIU MANONA CONPET PETROLUL PLOIESTI
7.GUSTOIU CRISTINA CONPET PETROLUL PLOIESTI
8.MARTIN MONICA WASHINOMA ARAD

MASCULIN

1.BERNARTH CSABA UAMT AGORA ORADEA
2.STRATULAT NARCIS KODO GALATI
3.CRISAN ANDRIS BUDO KURAI SAMURAI HUNEDOARA
4.FILIMON ALEXANDRU PETROM PLOIESTI
5.MATEI MIREL UAMT AGORA ORADEA
6.MATEI TIBERIU CONPET PETROLUL PLOIESTI
7.SZATHMARY SZILARD VOINTA CLUJ
8.BALAN DRAGOS ROXY DOJO

JUNIORI

FEMININ

1.SANDRU BRIGITTA UAMT AGORA ORADEA
2.NEGRU ADRIANA VOINTA CLUJ
3.IONESCU ALEXANDRA ROXY DOJO BUCURESTI
4.IONITA RALUCA PETROM PLOIESTI
5.SEVASTIAN HORIANA RYU DO DEVA
6.VIRBAN NICOLETA ALUMINIU ALRO SLATINA
7.MARIN ADELA WASHI CRAIOVA
8.IVANOVICI RODICA CHELSEA BUCURESTI

MASCULIN

1.TUDORICA RAUL UAMT AGORA ORADEA
2.DOBRE ALEXANDRU ALUMINIU ALRO SLATINA
3.GALEA CATALIN RYU DO DEVA
4.DOGARU STEFAN RYU DO DEVA
5.URUC OCTAVIAN CONPET PETROLUL PLOIESTI
6.BUTUC CRISTIAN ALUMINIU ALRO SLATINA
7.FRIGIOIU ADRIAN KARATE CLUB GALATI
8.LAZANU VLAD CHELSEA BUCURESTI

CADETI

FEMININ

1.VALCEANU CAMELIA ROXY DOJO BUCURESTI
2.STOICA ROXANA KODO GALATI
3.RUSU ANDREEA ENPI IASI
4.BITU DIANA ALUMINIU ALRO SLATINA
5.CHIRALIA CORNELIA CSS TRIUMF CONDO BUCURESTI
6.POPA DIANA BUDO KURAI SAMURAI HUNEDOARA
7.MARTON IRINA CONPET PETROLUL PLOIESTI
8.GOLGOTIU ANCA RYU DO DEVA

MASCULIN

1.MOCANU ALEXANDRU KODO GALATI
2.HAULICA ALEXANDRU KODO GALATI
3.TUTUI ALEXANDRU CHELSEA BUCURESTI
4.DRAGAICA ANDREI KODO GALATI
5.BABA ALEXANDRU UAMT AGORA AGORA
6.BARBU MARIUS PETROM PLOIESTI
7.PARASCHIV DANIEL CHELSEA BUCURESTI
8.PAUN ALEXANDRU KARATE TRADITIONAL EFORIE

COPII 1

FEMININ

1.LIONTESCU ANA MARIA WASHINOMA ARAD
2.VASILCOAIA IOANA CONPET PETROLUL PLOIESTI
3.NECULAE MIHAELA CONPET PETROLUL PLOIESTI
4.COTIGA DIANA KODO GALATI
5.DUMITRU IOANA KARATE CLUB GALATI
6.MARINA CRISTINA PALATUL COPIILOR CLUJ
7.BOGOSI KRISZTINA UAMT AGORA
8.ORZATA ROXANA ALUMINIU ALRO SLATINA

MASCULIN

1.POPESCU TIBERIU CONPET PETROLUL PLOIESTI
2.STUPARU DAN ROXY DOJO BUCURESTI
3.VERES BOGDAN VOINTA CLUJ
4.ENDO KOICHI CHELSEA BUCURESTI
5.ILIESCU IONUT CONDO TRIUMF BUCURESTI
6.NEGOIŢĂ ŞTEFAN KODO GALATI
7.ZABIHI ARASHK UAMT AGORA
8.CUSU GEORGE CEAHLAUL PIATRA NEAMT

COPII 2

FEMININ

1.FURDUI IOANA RYU DO DEVA
2.BABA ALEXANDRA UAMT AGORA
3.FLOROIU ANCA WASHINOMA ARAD
4.FETICU BIANCA ASAGI BREAZA
5.BURESCHI ANDREEA KARATE CLUB GALATI
6.DAN ANDREEA VOINTA CLUJ
7.CARMACIU MARA CHELSEA BUCURESTI
8.CARMACIU IUSTINA CHELSEA BUCURESTI

MASCULIN

1.MANTA ROBERT ASAGI BREAZA
2.BABICS EDWARD UAMT AGORA
3.BLAJ ANDREI FAVORIT ZALAU
4.BARA IONEL UAMT AGORA
5.LIXANDRU HORATIU CONPET PETROLUL PLOIESTI
6.POPESCU RADU CONPET PETROLUL PLOIESTI
7.BALAIASA DRAGOS ENPI IASI
8.DUMITRESCU MATEI KARATE TRADITIONAL EFORIE

COPII 3

FEMININ

1.ANTICI MARIA EAGLE CRAIOVA
2.BANU MARIA HASU MIZIL
3.BUTUNOI MARIA KODO GALATI
4.ALEXANDRU MADALINA CONPET PETROLUL PLOIESTI
5.ZLATESCU ANA KARATE CLUB GALATI
6.CRACIUN SIMONA WASHINOMA ARAD
7.AVRAM ROXANA ALUMINIU ALRO SLATINA
8.GAINA ALEXIA KODO GALATI

MASCULIN

1.ILIESCU ANDREI CHELSEA BUCURESTI
2.VLAD JOSEPH CHELSEA BUCURESTI
3.KADIMA JEAN CLAUDE ROXY DOJO BUCURESTI
4.CONSTANTIN VLAD EAGLE CRAIOVA
5.WOJCICKI ANDREI WASHI CRAIOVA
6.BUTURA ALEX KODO GALATI
7.CHITIC CALIN KODO GALATI
8.DOBRINCU SEBASTIAN CHELSEA BUCURESTI

COPII 4

FEMININ

1.SOARE TEODORA ASAGI BREAZA
2.TASADAN LAVINIA FUDOSHIN ORADEA
3.MARINESCU ALEXANDRA CENTURA NEAGRA CRAIOVA
4.SZERI ROBERTA FAVORIT ZALAU
5.BOBOLOCU ALEXANDRA ASAGI BREAZA
6.DRUIU ECATERINA FUDO VATRA DORNEI
7.STANCIOIU IOANA ABUDO SLATINA
8.KADIMA JULIENE ROXY DOJO BUCURESTI

MASCULIN

1.MAROGEL MARIAN EAGLE CRAIOVA
2.SUBA ROBERT VOINTA CLUJ
3.GERZE EMANUEL EAGLE CRAIOVA
4.MUSAT ALIN SESSU BAMA YAMA
5.MOGA ANDREI UAMT AGORA ORADEA
6.PICAN RARES ASAGI BREAZA
7.SERBANESCU CEZAR SESSU BAMA YAMA BRAILA
8.BALTEANU MATEI CHELSEA BUCURESTI

REGULAMENT COMPETITIE

 

OBSERVATII

1. La categoriile copii in loc de kitei se va efectua in loc de kitei kata:

– Copii 4 – Heian Nidan

– Copii 3 – Heian Sandan

– Copii 2 – Heian Yondan

– Copii 1 – Heian Godan

2.La 3rd Kumite se va face tot kata.

3.La 2nd in loc de kumite, se va efectua tot kata conform categoriei de vrsta.

4. La 4h – se vor prezenta doua kata, sistem de arbitrare cu note, se va face punctajul si se vor stabili locurile 1, 2, 3 si 4. si se face kata cu stegulete.

Apoi in finala, kumite.

5.La categoriile de la cadeti in sus, se respecta intocmai grila.

diagrama

diagrama2

Parteneri