Cupa Sarbatorilor de Iarna 2010

Top 10 cei mai buni sportivi ai anului

Sambata 17 decembrie a avut loc Cupa Sarbatorilor de Iarna si decernarea premiilor pentru “Top 10 Cei Mai Buni Sportivi ai Anului 2010”.

Desfasurat intr-o atmosfera de sarbatoare, evenimentul a debutat cu un examen de grad sustinut de sportivii sectiei de karate traditional pregatiti de instructorii Alexandru Herghelegiu 1 dan si Elena Gasca Vasiloiu 1 dan. Din comisia de examinare au mai facut paret Ciprian Haman 1 dan si Constantin Caliman 5 dan.

Cupa Sarbatorilor de Iarna a aliniat la start 30 de sportivi de la categoriile C4 si C3 care s-au intrecut la proba kata individual, tabloul final al competitiei avand urmatoarele rezultate:

Kata individual masculin:

  • Locul 1 Dumitrescu Victor
  • Locul 2 Ciocoiu Victor
  • Locul 3 Staicu Sorin
  • Locul 4 Ionescu Alexandru

Kata individual feminin:

  • Locul 1 Gavrea Nora
  • Locul 2 Endo Seirin
  • Locul 3 Dumitru Ioana Miruna

Premiile au fost oferite de catre Mos Craciun care a ajuns la evenimentul organizat de noi insotit de spiridusul Grumi.

Dupa decernarea premiilor participantilor la competitie corul Arpeggione a sustinut un concert de colinde urmat de decernarea premiilor pentru cei mai buni sportive ai anului 2010.

Top 10 Cei Mai Buni Sportivi ai Anului 2010 – Karate Traditional

1.       Vlad Joseph Marian – 173 puncte;

2.       Elena Gasca Vasiloiu  – 151 puncte;

3.       Iliescu Andrei –  143 puncte;

4.       Iliescu Ionut –  122 puncte;

5.       Popescu Ana Maria –  113 puncte;

6.       Iliescu Costin –  92 puncte;

7.       Orlatean Carina – 62 puncte;

8.       Dobrincu Sebastian –  40 puncte;

9.       Gavrea Nora – 35  puncte;

10.   Smarandache Razvan – 30 puncte;

*Punctaj acordat: etapa de zona, locul 1-10 pct, 2-7pct, 3-5pct, 4-3pct, finale CN, locul 1-20 pct, 2-15pct, 3-10pct, 4-5pct, campionate europene si mondiale, locul 1-30pct, 2-20pct, 3-15pct, 4-10pct.

Top Cei Mai Buni Sportivi ai Anului 2010 – Fotbal

  • Cel mai Bun Fotbalist al Anului 2010 – Cristian Secrieru (grupa 2003)
  • Golgeterul scolii de fotbal – Simion Titel (grupa 1997)

Grupa 2003 (antrenori Neacsu Viorel&Marian Sultana):

  • Tapurin Matei;
  • Voican Robert;

Grupa 2001 (antrenor Adrian Negrei):

  • Perianu Mihai;
  • Tiganus Alexandru;

Grupa 1999 (antrenori Tufan Mihai&Adrian Petrica):

  • Moraru Ionescu Gabriel;
  • Dinica Cristian Eduard;

Grupa 1997 (antrenor Dan Avraham):

  • Melinte Robert;
  • Putinei Alexandru;

Multumim sponsorilor si parteneilor care ne-au sprijinit in anul sportiv 2010: KLG Europe, Nordmann&Rassman Romania SA, HK&ZY Best Pharma Distribution, Foretis SA, Directia pentru Sport si Tineret a Municipiului Bucuresti, Prosport.
Error: You must go to the admin section and set your Picasa Web Album Username in the Options section.

6 Comments

Leave a Comment

(required)

(required)

Parteneri