Cupa Romaniei SEI BUDOKAI editia 2011

Sambata, 12.11.2011 a avut loc Cupa Romaniei ”Sei Budokai” in sala de sport din incinta scolii generale nr. 79 .

La acest eveniment  au participat aproximativ 100 de sportivi de la cluburi practicante de arte martiale din numeroase orase ale tarii.

Competitia s-a desfasurat pe doua probe, kata si kumite, spectatorii prezenti avand parte de un adevarat spectacol,  multe dintre intalnirile de la kumite finalinandu-se cu Knock-Out-uri spectaculoase.

Cupa ”Sei Budokai”  a putut fii realizata cu ajutorul clubului sportiv ”Clubul Roman de Kendo” al carui presedinte este sensei Ion Garbea si al clubului sportiv ”Chelsea ” condus de sensei Caliman Constantin.

La festivitatea de premiere, sportivii au avut onoarea de a le fi inmanate premiile constand in diplome si medalii de catre luptatorii de K1 Ciprian Sora si Ionut Iftimoaie si de catre secretarul general al Autoritatii pentru Sport si Tineret dl Stefan Cristian Sandulache.

Rezultate:

KATA:

Categoria -10 ani open:

L1.  Endo Serin ( Clubul Chelsea Bucuresti )

L2. Badoi Andrei Dragos ( Clubul Electrica Bucuresti )

L3. Costandache Maria  ( Clubul MMA Galati )  /  Zamfir Eva (Chelsea Bucuresti)

Categoria 10-14 ani fete:

L1. Popescu Ana- Maria ( Clubul Chelsea Bucuresti )

L2. Gavrea Nora ( Clubul Chelsea Bucuresti )

L3.  Mircia Alexandra ( Clubul MMA Galati )

Categoria + 16 ani baieti:

L1. Chirea Alin ( Clubul Roman de Kendo )

L2. Oancea Mihai ( Clubul Jissen Do Bucuresti )

L3.  Badina Cristian ( Clubul Chelsea Bucuresti )

Categoria + 16 ani fete:

L1. Petcu Andreea ( Clubul Electrica Bucuresti )

L2. Moise Tina (Clubul Roman de Kendo )

L3.  Stase Cristina ( Clubul MMA Galati )

KUMITE:

Categoria 6-8 ani, -25 kg, baieti:

L1. Lixandru Rares ( Clubul Ambitia Baicoi )

L2. Boca Emanuel ( Clubul Roman de Kendo )

L3. Nedelcu Daniel ( Clubul Roman de kendo )  /  Jitaru Cristian ( Clubul Sportiv MMA Galati )

Categoria 6-8 ani, -30 kg, fete:

L1. Badea Maroa ( Clubul Ambitia Baicoi )

L2. Andreescu Ana ( Clubul Terra Dakia Brasov )

L3. Balan Alexandra ( Clubul Sportiv MMA Galati )  /  Gheorghiu Crina ( Clubul Sportiv MMA Galati )

Categoria 6-8 ani, +30 kg, baieti:

L1. Rizea David ( Clubul Ambitia Baicoi )

L2. Ilie Andrei ( Clubul Roman de Kendo )

L3. Grindei Ionut ( Clubul Budokai  Geasti )

Categoria 8-10 ani, _30 kg, baieti:

L1. Bratu Mihai ( Clubul Budokai Gesti )

L2. Manolea Alexandru ( Clubul Sportiv Electrica Bucuresti )

L3. Patrascu Eudard ( Clubul MMA Galati )  /  Droma Teodor ( Clubul Roman de Kendo )

Categoria 8-10 ani, +30 kg, baieti:

L1. Becheru Dragos ( Clubul Roman de Kendo )

L2. Stanulescu Alexandru ( Clubul Ambitia Madalin )

L3. Purcel Danut ( Clubul Budokai Gaesti ) / Cana Andrei ( Clubul Terra Dakia Brasov )

Categoria 10-12 ani, – 42 kg, fete:

L1. Barbu Nicoleta ( Clubul Kami Bucuresti )

L2. Predicioiu Florentina ( Clubul Electrica Bucuresti )

L3. Alkaji Sara ( Clubul MMA Galati )

Categoria 10-12 ani, +47 kg, baieti:

L1. Prodan Alexandru ( Clubul Electrica Bucuresti )

L2.Cosnita Alexandru ( Clubul MMA Galati )

Categoria 10-12 ani, -37 kg, baieti:

L1. Sandu Cristian ( Clubul MMA Galati )

L2. Unciuleanu Assante ( Clubul Roman de Kendo )

L3. Preda Marian ( Clubul Hontai Bucuresti )

Categoria 10-12 ani, -42 kg, baieti:

L1. Purcel Marian ( Clubul Budokai Gaesti )

L2.Serghe Dragos ( Clubul Ambitia Baicoi )

L3. Miron Florin ( Clubul MMA Galati )

Categoria 12-14 ani, -42 kg, baieti:

L1. Barbalau Razvan ( Clubul Impact Bucuresti )

L2. Abwe Fedy ( Clubul Tsunami Bucuresti )

L3. Rogojinaru Mihai ( Clubul Hontai Buuresti )  /  Gangu Dorin ( Clubul Kami Bucuresti )

Categoria 12-14 ani, -47 kg, baieti:

L1. Dinu Nicolae ( Clubul Budokai Gaesti )

L2. Radulescu Stefan ( Clubul Roman de Kendo )

L3. Basno Costel ( Clubul Hontai BuCuresti )  /  Negraia Iulian ( Clubul MMA Galati )

Categoria 12-14 ani, +47 kg, fete:

L1. Georgescu Delia ( Clubul Kami Bucuresti )

L2. Mircia Alexandra (  Clubul MMA Galati )

L3. Milea Georgiana ( Clubul MMA Galati )  /  Zinca Eva ( Clubul Ambitia Baicoi )

Categoria 12-14 ani, +47 kg, baieti:

L1. Leca Florin ( Clubul Roman de Kendo )

L2. Nejad Aski Daniel ( Clubul Chelsea  Bucuresti )

L3. Vlad Joseph Marian ( Clubul Chelsea Bucuresti )  /  Jabbari Homayann ( Clubul Chelsea Bucuresti )

Categoria

14-16 ani, -62kg, baieti:

L1. Ionescu Mihail ( Clubul Roman de Kendo )

L2. Barbalau Dan ( Clubul Kami Bucuresti )

L3. Jabbari Hadi ( Clubul Chelsea Bucuresti ) / Tanase Stefan ( Clubul Tsunami Bucuresti )

Categoria 14-16 ani, -74 kg, baieti:

L1. Manolea Stefan ( Clubul Electrica Bucuresti )

L2. Velcea Iulian ( Clubul Impact Bucuresti )

Categoria 16-18 ani, -65 kg, baieti:

L1. Chirea Alin ( Clubul Roman de Kendo )

L2. Duta Razvan ( Clubul Budokai Gaesti )

L3. Nicolae Marian ( Clubul Budokai Geasti ) / Barbu Robert ( Clubul Ambitia Baicoi )

Categoria +18 ani, -72 kg, baieti:

L1. Radoi Constantin ( Clubul Ager Targoviste )

L2. Blaje Dorin ( Clubul MMA Galati )

L3. Stanga Robert ( Clubul Terra Dakia Brasov )  /  Marin Alexandru ( Clubul Yamato Dojo Tulcea )

Categoria +18 ani, -90 kg, baieti:

L1. Costache Sebastian ( Clubul Ager Targoviste )

L2. Popa Valentin ( Clubul Yamato Dojo Tulcea )

L3. Batar Catalin ( Clubul MMA Galati )  /  Oancea Mihai ( Clubul Jissen Do Bucuresti )

Categoria +18 ani, -80 kg, baieti:

L1. Stanescu Mihai ( Clubul Ager Targoviste )

L2. Dumitrascu Ionut ( Clubul MMA Galati )

L3. Chioveanu Ionut  (Clubul Yamato Dojo Tulcea )  /  Paraianu Marius ( Clubul Ambitia Baicoi )

In clasamentul pe cluburi dupa cumulul punctelor obtinute de sportivii urcati pe podium trofeul Cupa Romaniei SEI BUDOKAI editia 2011 a fost castigat de Clubul Roman de Kendo locul 2 revenindu-i  sportivilor de la Clubul MMA Galati iar locul 3 celor de la Clubul Ambitia Baicoi.

1. Clubul Roman de Kendo

2. Clubul MMA Galati

3. Clubul Ambitia Baicoi

2 Comments

Leave a Comment

(required)

(required)

Parteneri