Cupa Campionilor editia 2009

11-13 decembrie, Bucuresti

cupa-campionilor-editia-2009

In perioada 11-13 decembrie a avut loc la Bucuresti editia 2009 a trofeului Cupa Campionilor la karate traditional.

Organizat de Chelsea Club Bucuresti sub egida Federatiei Romane de Karate Traditional acest eveniment a beneficiat de sprijinul Directiei pentru Sport a Municipiului Bucuresti si a urmatorilor sponsori: KLG Europe SA Romania,Cerob,  Rin Hotels SA si Nordmann&Rassman SA Romania.

Aceasta competitie se desfasoara dupa formatul Cupei Mondiale si aliniaza la start primii opt cei mai buni sportivi la fiecare categorie de varsta rezultand in final campionul absolut.

Au participat 128 de sportivi nominalizati de FRKT cei mai buni la categoriile de varsta copii, cadeti, juniori, tineret si seniori. Lista completa a participantilor:

  • pentru categoriile copii le regasiti aici
  • pentru categoriile cadeti, juniori, tineret si seniori le regasiti aici

Invitati speciali:   Alteta Sa Regala Principele Radu al Romaniei, Sensei Dan Stuparu-presedintele Federatiei Romane de Karate Traditional, Masayuki Hasegawa – coordonator al programului Japan Culture Volunteers din partea Ambasadei Japoniei in Romania, Sandulache Stefan Cristian – Director General al Directiei pentru Sport a Municipiului Bucuresti si Coada Viorel – consilier in cadrul DSMB.

Totodata in cadrul momentului artistic publicul prezent a avut ocazia de a o urmari pe prof. Yumiko Matsumoto (venita in Romania prin cadrul programului J-CAT Volunteers) interpretand la shamisen (instrument traditional din regiunea Tsugaru) melodia Tsugaru Jongara Bushi si un colaj de melodii traditionale.

Campionii absoluti ai acestei competitii sunt:

Seniori: Gustoiu Cristina si Trandafir Romeo – Conpet Petrolul Ploiesti;

Tineret: Gasca Vasiloiu Elena -Kodo Galati si Duta Cristian – Conpet Petrolul Ploiesti;

Juniori: Chiralia Cornelia -Olimpia Bucuresti si Visan Mihaita-Conpet Petrolul Ploiesti;

Cadeti: Manole Andreea – Petrom Ploiesti si Stuparu Dan – Roxi Dojo Bucuresti;

Copii 1: David Andreea – Conpet Petrolul Ploiesti si Popescu Radu- Conpet Petrolul Ploiesti;

Copii 2: Popescu Ana Maria -Chelsea Bucuresti si Balaceanu Gabriel-Conpet Petrolul Ploiesti;

Copii 3: Tecu Alexandra-Washi Craiova si Nicolita Andrei-Washi Craiova;

Copii 4: Oancea Antonia-Asagi Breaza si Pandelea Bogdan-Hasu Ploiesti;

Pentru rezultate complete dati click aici.

Arbitrii acestei competitii: Roxana Cruher – 5 dan, Aurelian Nicolae – 4dan, Liviu Apostol – 4dan, Ilie Dobre – 4dan,  Andrii Alin – 2dan, Caraba Florin – 3dan, Adrian Manea -1dan, Herghelegiu Alexandru – 1dan, Haman Ciprian – 1dan, Nita Sorin – 1dan, Antici Daniel – 1dan, Petronel Luca-1dan, Irina Patrahau-1 dan.

Multumim pe aceasta cale parintilor si tuturor voluntarilor care au ajutat la organizarea acestui eveniment.
Error: You must go to the admin section and set your Picasa Web Album Username in the Options section.

8 Comments

Leave a Comment

(required)

(required)

Parteneri