Cupa Campionilor 2007

Eveniment finantat de clip_image002 in cadrul programului national de combatere a violentei in randul tinerilor si de educatie prin sport, organizat cu sprijinul : Federatiei Romane de Karate Traditional, al Directiei de Invatamant a Sectorului 4 si:

BCR CEROB GATORADE RODMIR
Rin Grand Hotel

Loc desfasurare : Sala de Sport a Scolii Generale nr 79, str. Cuza Voda nr 51, Bucuresti.Oficialitati prezente:

Invitati speciali:
Majestatea Sa Regina Ana a Romaniei, Alteta Sa Principesa Margareta si Alteta Sa Principele Radu de Hohenzollern Veringen din partea Casei Regale a Romaniei, Excelenta Sa Dl. Ambasador Edmond Mc Loughney- reprezentant al UNICEF in Romania;
Invitati: Dna Violeta Calcan, Guvernul Romaniei- Agentia pentru Strategii Guvernamentale, Sensei Dan Stuparu- Presedinte FRKT, Dl. Stelian Fedorca – Inspectoratul Scolar la Municipiului Bucuresti, Dna. Luminita Preda – Director General Scoala Generala nr 79, Dl. Soanca Florin-Director General Adjunct Directia de Invatamant a Sectorului 4, Dl. Leopold Lupusanschi – CEROB SRL, Dna Lavinia Lazarescu- PEPSI, Dl. Octavian Mantescu – RODMIR EXPERT, alti invitati

Participanti:

SENIORI

FEMININ

1. SEVERFI LAURA CONPET PETROLUL PLOIESTI
2. TANASESCU CORINA CONPET PETROLUL PLOIESTI
3. GREBENISAN FILOMELA PALATUL COPIILOR CLUJ
4. PATRAHAU IRINA ENPI IASI
5. NAE CORNELIA OLIMPIA BUCURESTI
6. CAMPEAN ANDREEA OLIMPIA BUCURESTI
7. MANDRU MELANIA CONPET PETROLUL PLOIESTI
8. CONSTANTIN ROXANA CONDO BUCURESTI

MASCULIN

1. MUSAT CORNEL KARATE CLUB GALATI
2. MARINCAS CALIN BUDOKURAI HUNEDOAREA
3. COJOCARU ADRIAN CONPET PETROLUL PLOIESTI
4. PATRASCU IULIAN CONPET PETROLUL PLOIESTI
5. NEDELOIU ADRIAN OLIMPIA BUCURESTI
6. TRANDAFIR ROMEO CONPET PETROLUL PLOIESTI
7. TIMOFTE STEFAN JR. ZANSHIN TOMESTI
8. DOBRE OLIWER ALPROM SLATINA

TINERET

FEMININ

1.LARE SIMONA CONPET PETROLUL PLOIESTI
2.GASCA ELENA KODO GALATI
3.RATIU ROXANA CSS TRIUMF CONDO BUCURESTI
4.NEGRU LAURA OLIMPIA BUCURESTI
5.TIVADAR IOANA UAMT AGORA ORADEA
6.DANCIU MANONA CONPET PETROLUL PLOIESTI
7.GUSTOIU CRISTINA CONPET PETROLUL PLOIESTI
8.MARTIN MONICA WASHINOMA ARAD

MASCULIN

1.BERNARTH CSABA UAMT AGORA ORADEA
2.STRATULAT NARCIS KODO GALATI
3.CRISAN ANDRIS BUDO KURAI SAMURAI HUNEDOARA
4.FILIMON ALEXANDRU PETROM PLOIESTI
5.MATEI MIREL UAMT AGORA ORADEA
6.MATEI TIBERIU CONPET PETROLUL PLOIESTI
7.SZATHMARY SZILARD VOINTA CLUJ
8.BALAN DRAGOS ROXY DOJO

JUNIORI

FEMININ

1.SANDRU BRIGITTA UAMT AGORA ORADEA
2.NEGRU ADRIANA VOINTA CLUJ
3.IONESCU ALEXANDRA ROXY DOJO BUCURESTI
4.IONITA RALUCA PETROM PLOIESTI
5.SEVASTIAN HORIANA RYU DO DEVA
6.VIRBAN NICOLETA ALUMINIU ALRO SLATINA
7.MARIN ADELA WASHI CRAIOVA
8.IVANOVICI RODICA CHELSEA BUCURESTI

MASCULIN

1.TUDORICA RAUL UAMT AGORA ORADEA
2.DOBRE ALEXANDRU ALUMINIU ALRO SLATINA
3.GALEA CATALIN RYU DO DEVA
4.DOGARU STEFAN RYU DO DEVA
5.URUC OCTAVIAN CONPET PETROLUL PLOIESTI
6.BUTUC CRISTIAN ALUMINIU ALRO SLATINA
7.FRIGIOIU ADRIAN KARATE CLUB GALATI
8.LAZANU VLAD CHELSEA BUCURESTI

CADETI

FEMININ

1.VALCEANU CAMELIA ROXY DOJO BUCURESTI
2.STOICA ROXANA KODO GALATI
3.RUSU ANDREEA ENPI IASI
4.BITU DIANA ALUMINIU ALRO SLATINA
5.CHIRALIA CORNELIA CSS TRIUMF CONDO BUCURESTI
6.POPA DIANA BUDO KURAI SAMURAI HUNEDOARA
7.MARTON IRINA CONPET PETROLUL PLOIESTI
8.GOLGOTIU ANCA RYU DO DEVA

MASCULIN

1.MOCANU ALEXANDRU KODO GALATI
2.HAULICA ALEXANDRU KODO GALATI
3.TUTUI ALEXANDRU CHELSEA BUCURESTI
4.DRAGAICA ANDREI KODO GALATI
5.BABA ALEXANDRU UAMT AGORA AGORA
6.BARBU MARIUS PETROM PLOIESTI
7.PARASCHIV DANIEL CHELSEA BUCURESTI
8.PAUN ALEXANDRU KARATE TRADITIONAL EFORIE

COPII 1

FEMININ

1.LIONTESCU ANA MARIA WASHINOMA ARAD
2.VASILCOAIA IOANA CONPET PETROLUL PLOIESTI
3.NECULAE MIHAELA CONPET PETROLUL PLOIESTI
4.COTIGA DIANA KODO GALATI
5.DUMITRU IOANA KARATE CLUB GALATI
6.MARINA CRISTINA PALATUL COPIILOR CLUJ
7.BOGOSI KRISZTINA UAMT AGORA
8.ORZATA ROXANA ALUMINIU ALRO SLATINA

MASCULIN

1.POPESCU TIBERIU CONPET PETROLUL PLOIESTI
2.STUPARU DAN ROXY DOJO BUCURESTI
3.VERES BOGDAN VOINTA CLUJ
4.ENDO KOICHI CHELSEA BUCURESTI
5.ILIESCU IONUT CONDO TRIUMF BUCURESTI
6.NEGOIŢĂ ŞTEFAN KODO GALATI
7.ZABIHI ARASHK UAMT AGORA
8.CUSU GEORGE CEAHLAUL PIATRA NEAMT

COPII 2

FEMININ

1.FURDUI IOANA RYU DO DEVA
2.BABA ALEXANDRA UAMT AGORA
3.FLOROIU ANCA WASHINOMA ARAD
4.FETICU BIANCA ASAGI BREAZA
5.BURESCHI ANDREEA KARATE CLUB GALATI
6.DAN ANDREEA VOINTA CLUJ
7.CARMACIU MARA CHELSEA BUCURESTI
8.CARMACIU IUSTINA CHELSEA BUCURESTI

MASCULIN

1.MANTA ROBERT ASAGI BREAZA
2.BABICS EDWARD UAMT AGORA
3.BLAJ ANDREI FAVORIT ZALAU
4.BARA IONEL UAMT AGORA
5.LIXANDRU HORATIU CONPET PETROLUL PLOIESTI
6.POPESCU RADU CONPET PETROLUL PLOIESTI
7.BALAIASA DRAGOS ENPI IASI
8.DUMITRESCU MATEI KARATE TRADITIONAL EFORIE

COPII 3

FEMININ

1.ANTICI MARIA EAGLE CRAIOVA
2.BANU MARIA HASU MIZIL
3.BUTUNOI MARIA KODO GALATI
4.ALEXANDRU MADALINA CONPET PETROLUL PLOIESTI
5.ZLATESCU ANA KARATE CLUB GALATI
6.CRACIUN SIMONA WASHINOMA ARAD
7.AVRAM ROXANA ALUMINIU ALRO SLATINA
8.GAINA ALEXIA KODO GALATI

MASCULIN

1.ILIESCU ANDREI CHELSEA BUCURESTI
2.VLAD JOSEPH CHELSEA BUCURESTI
3.KADIMA JEAN CLAUDE ROXY DOJO BUCURESTI
4.CONSTANTIN VLAD EAGLE CRAIOVA
5.WOJCICKI ANDREI WASHI CRAIOVA
6.BUTURA ALEX KODO GALATI
7.CHITIC CALIN KODO GALATI
8.DOBRINCU SEBASTIAN CHELSEA BUCURESTI

COPII 4

FEMININ

1.SOARE TEODORA ASAGI BREAZA
2.TASADAN LAVINIA FUDOSHIN ORADEA
3.MARINESCU ALEXANDRA CENTURA NEAGRA CRAIOVA
4.SZERI ROBERTA FAVORIT ZALAU
5.BOBOLOCU ALEXANDRA ASAGI BREAZA
6.DRUIU ECATERINA FUDO VATRA DORNEI
7.STANCIOIU IOANA ABUDO SLATINA
8.KADIMA JULIENE ROXY DOJO BUCURESTI

MASCULIN

1.MAROGEL MARIAN EAGLE CRAIOVA
2.SUBA ROBERT VOINTA CLUJ
3.GERZE EMANUEL EAGLE CRAIOVA
4.MUSAT ALIN SESSU BAMA YAMA
5.MOGA ANDREI UAMT AGORA ORADEA
6.PICAN RARES ASAGI BREAZA
7.SERBANESCU CEZAR SESSU BAMA YAMA BRAILA
8.BALTEANU MATEI CHELSEA BUCURESTI

ARBITRI

Caliman Constantin Arbitru International
Adascalitei Constantin Arbitru International
Dumitrescu Nicolae Arbitru International
Aurelian Nicolae Arbitru International
Apostol Liviu Arbitru International
Caraba Florin Arbitru National
Manea Adrian Arbitru National
Ilie Dobre Arbitru International
Romeo Costica Arbitru INternational
Vancea Pavel Arbitru INternational
Antici Daniel Arbitru National
Gabriela Ionete-Ciubucciu Arbitru International
Cruher Roxana Arbitru International
Telembici Teodor Arbitru International
Fordon Josif Arbitru National
Simo Janos Arbitru International
Monika Ferenczi Arbitru International
Marandici Nicolae Arbitru International
Nicoleta Constantin Arbitru National
Dorohoi Alexandru Arbitru National
Timofte Stefan Arbitru International
Pintilie Paul Arbitru International
REZULTATE
SENIORI
FEMININ
MASCULIN
Nr. Crt Numele si prenumele
Clubul
  Nr. Crt Numele si prenumele
Clubul
1 SEVERFI LAURA CONPET PETROLUL PLOIESTI   1 PATRASCU IULIAN CONPET PETROLUL PLOIESTI
2 TANASESCU CORINA CONPET PETROLUL PLOIESTI   2 COJOCARU ADRIAN CONPET PETROLUL PLOIESTI
3 PATRAHAU IRINA ENPI IASI   3 TIMOFTE STEFAN DOJO ZANSHIN IASI
4 MANDRU MELANIA UAMT AGORA ORADEA   4 OLARU CATALIN ENPI IASI
TINERET
FEMININ
MASCULIN
Nr. Crt Numele si prenumele
Clubul
  Nr. Crt Numele si prenumele
Clubul
1 GASCA ELENA KODO GALATI   1 FILIMON ALEXANDRU PETROM PLOIESTI
2 LARE SIMONA CONPET PETROLUL PLOIESTI   2 MATEI TIBERIU CONPET PETROLUL PLOIESTI
3 TIVADAR IOANA UAMT AGORA ORADEA   3 STRATULAT NARCIS KODO GALATI
4 NEGRU LAURA OLIMPIA BUCURESTI   4 MATEI MIREL UAMT AGORA ORADEA
JUNIORI
FEMININ
MASCULIN
Nr. Crt Numele si prenumele
Clubul
  Nr. Crt Numele si prenumele
Clubul
1 IONESCU ALEXANDRA ROXY DOJO BUCURESTI   1 ADASCALITEI CONSTANTIN JR ENPI IASI
2 SANDRU BRIGITTA UAMT AGORA ORADEA   2 VISAN MIHAITA CONPET PETROLUL PLOIESTI
3 VARBAN NICOLETA ALUMINIU ALRO SLATINA   3 DOBRE ALEXANDRU ALUMINIU ALRO SLATINA
4 IONITA RALUCA PETROM PLOIESTI   4 URUC OCTAVIAN CONPET PETROLUL PLOIESTI
CADETI
FEMININ
MASCULIN
Nr. Crt Numele si prenumele
Clubul
  Nr. Crt Numele si prenumele
Clubul
1 VALCEANU CAMELIA ROXY DOJO BUCURESTI   1 PAUN ALEXANDRU KT EFORIE
2 POPA DIANA BUDO KURAI SAMURAI HD.   2 LAZANU VLAD CHELSEA BUCURESTI
3 BITU DIANA ALUMINIU ALRO SLATINA   3 TUTUI ALEXANDRU CHELSEA BUCURESTI
4 MARTON IRINA CONPET PETROLUL PLOIESTI   4 MOCANU ALEXANDRU KODO GALATI
COPII 1
FEMININ
MASCULIN
Nr. Crt Numele si prenumele
Clubul
  Nr. Crt Numele si prenumele
Clubul
1 TARKAU ERIKA PETROM PLOIESTI   1 STUPARU DAN ROXY DOJO BUCURESTI
2 BENESCU ILENA PETROM PLOIUESTI   2 POPESCU TIBERIU CONPET PETROLUL PLOIESTI
3 VASILOAIA IOANA CONPET PETROLUL PLOIESTI   3 ILIESCU IONUT CONDO BUCURESTI
4 COTIGA DIANA KODO GALATI   4 ZAFIRIADIS ALEXANDRU PETROM PLOIUESTI
COPII 2
FEMININ
MASCULIN
Nr. Crt Numele si prenumele
Clubul
  Nr. Crt Numele si prenumele
Clubul
1 DAVID ANDREEA CONPET PETROLUL PLOIESTI   1 BALAIASA DRAGOS ENPI IASI
2 URSULESCU IOANA CONPET PETROLUL PLOIESTI   2 LIXANDRU HORATIU CONPET PETROLUL PLOIESTI
3 CARMACIU MARA CHELSEA BUCURESTI   3 POPESCU RADU CONPET PETROLUL PLOIESTI
4 CIOTAU MARCIUC MALINA FUDO VATRA DORNEI   4 MANTA ROBERT PETROM PLOIUESTI
COPII 3
FEMININ
MASCULIN
Nr. Crt Numele si prenumele
Clubul
  Nr. Crt Numele si prenumele
Clubul
1 NECHITA ALEXANDRA CHELSEA BUCURESTI   1 ILIESCU ANDREI CHELSEA BUCURESTI
2 GAINA ALEXIA KODO GALATI   2 BUTURA ALEXANDRU KODO GALATI
3 AVRAM ROXANA ALUMINIU ALRO SLATINA   3 VLAD JOSEPH CHELSEA BUCURESTI
4 BUTUNOI MARIA KODO GALATI   4 DOBRINCU SEBASTIAN CHELSEA BUCURESTI
COPII 4
FEMININ
MASCULIN
Nr. Crt Numele si prenumele
Clubul
  Nr. Crt Numele si prenumele
Clubul
1 SOARE TEODORA ASAGI BREAZA   1 PICAN RARES ASAGI BREAZA
2 KADIMA JULIENNE ROXY DOJO BUCURESTI   2 GHINCEA TEODOR CHELSEA BUCURESTI
3 STANCIOIU IOANA BUDO SLATINA   3 BALTEANU MATEI CHELSEA BUCURESTI
4 POPESCU MARIA CHELSEA BUCURESTI   4 MANDRU BOGDAN CHELSEA BUCURESTI

 

 

REGULAMENT COMPETITIE

 

OBSERVATII

1. La categoriile copii in loc de kitei se va efectua in loc de kitei kata:

– Copii 4 – Heian Nidan

– Copii 3 – Heian Sandan

– Copii 2 – Heian Yondan

– Copii 1 – Heian Godan

2.La 3rd Kumite se va face tot kata.

3.La 2nd in loc de kumite, se va efectua tot kata conform categoriei de vrsta.

4. La 4h – se vor prezenta doua kata, sistem de arbitrare cu note, se va face punctajul si se vor stabili locurile 1, 2, 3 si 4. si se face kata cu stegulete.

Apoi in finala, kumite.

5.La categoriile de la cadeti in sus, se respecta intocmai grila.

Schema
KPICASA_ALBUM(chelsea.bucuresti,12162007CupaCampionilor)

1 Comment

Leave a Comment

(required)

(required)

Parteneri