REZERVARI TEREN FOTBAL

Chelsea-Comprest Gym 4-3

Joi, 28 Iulie 2011 a avut loc pe terenul Rocar o partida amicala a copiilor antrenati de prof. Dan Avraham, grupa 97 Chelsea Bucuresti, impotriva unor jucatori de aceeasi varsta ai clubului Comprest Gym. O partida viu disputata pe frumosul stadion Rocar, in care am fost din nou condusi cu 1-0 ( a cata oara!!!?) dar in care am si transat partida pana in final, castigand cu scorul de 4-3. Jucatorii nostri au fost impulsionati de o galerie extrem de energica, incurajandu-ne pe tot parcursul jocului.

Acest joc a

dat incredere baietilor, ei fiind capabili sa paseze précis, sa aiba posesia balonului mai ales in repriza a doua perioade mai lungi de timp, sa contraatace eficient si sa lupte pentru a reface un rezultat nefavorabil.

Cu toate acestea s-au remarcat in mod deosebit Alexandru si Adrian, care au avut un joc deosebit de bun. Este de mentionat si faptul ca portarul nostru Ionut Tufan a reusit sa pareze un penalty in cea de-a doua repriza a jocului.