CHELSEA BUCURESTI 2010 CASTIGATOAREA TROFEULUI ,,Dolphin Cup” editia 2019 organizat de Academia Gheorghe Hagi / 14-16 iunie 2019 Constanta

In perioada 14-16 iunie s-au desfasurat pe terenurile Complexului Sportiv al Academiei Hagi, întrecerile celei de-a șaptea ediții a competiției „Dolphin Cup”, categoriile 2009, 2010 și 2011.

Laureatele ediției au fost:

  • Prosport Academy 2009;
  • Chelsea București 2010;
  • CSC Ghiroda 2011.

Echipa pregatita de antrenorul Stefan Caliman a avut un parcurs exemplar la acest turneu, impunandu-se in finala cu scorul 3-1 in fata celor de la CSJ Craiova.

În afara cupelor, diplomelor și medaliilor oferite laureatelor, organizatorii au oferit și câteva premii speciale, acordate astfel:

Premii speciale, Categoria 2009:
Cel mai bun portar: Luca David (Prosport Academy)
Cel mai bun jucător: Bogdan Dumitrașcu (Prosport Academy)
Golgeter: Nicolas Bogdan (Prosport Academy) – 14 goluri

Premii speciale, Categoria 2010:
Cel mai bun portar: Haris Papalitsis (CSJ Craiova)
Cel mai bun jucător: Iustin Alexandrescu (Chelsea București)
Golgeter: David Ghenade (Champion București) – 13 goluri

Premii speciale, Categoria 2011:
Cel mai bun portar: Mihnea Pătru (Academia Hagi)
Cel mai bun jucător: Călin Țiolan (CSC Ghiroda)
Golgeter: David Țerna (Zimbru Chișinău) – 18 goluri

 

Rezultate Categoria 2010 – Dolphin Cup 2018
Vineri, 14 iunie 2019:
ora 9.00 FCSB – Zimbru Chișinău 1-7 (Grupa A)
ora 9.00 Interstar Sibiu – Athletic Slatina 1-3 (Grupa A)
ora 10.00 Academia Hagi – CSJ Craiova 1-7 (Grupa B)
ora 10.00 Valencia București – Viitorul Cluj 3-6 (Grupa B)
ora 11.00 Chelsea București – Atletico Arad 4-3 (Grupa C)
ora 11.00 Champion București – Stars Brăila 8-0 (Grupa C)
ora 12.00 Prosport Academy – Dinamyk Craiova 4-7 (Grupa D)
ora 12.00 New Stars București – Kinder Târgoviște 7-2 (Grupa D)
——————————————————————————————————————-
ora 16.00 FCSB – Interstar Sibiu 5-0 (Grupa A)
ora 16.00 Zimbru Chișinău – Athletic Slatina 11-0 (Grupa A)
ora 17.00 Academia Hagi – Valencia București 3-1 (Grupa B)
ora 17.00 CSJ Craiova – Viitorul Cluj 5-2 (Grupa B)
ora 18.00 Chelsea București – Champion București 6-5 (Grupa C)
ora 18.00 Atletico Arad – Stars Brăila 5-1 (Grupa C)
ora 19.00 Prosport Academy – New Stars București 9-3 (Grupa D)
​ora 19.00 Dinamyk Craiova – Kinder Târgoviște 7-1 (Grupa D)
Sâmbătă, 15 iunie 2019:
ora 9.00 FCSB – Athletic Slatina 6-2 (Grupa A)
ora 9.00 Zimbru Chișinău – Interstar Sibiu 3-3 (Grupa A)
ora 10.00 Academia Hagi – Viitorul Cluj 3-4 (Grupa B)
ora 10.00 CSJ Craiova – Valencia Academy 6-1 (Grupa B)
ora 11.00 Chelsea București – Stars Brăila 6-2 (Grupa C)
ora 11.00 Atletico Arad – Champion București 3-1 (Grupa C)
ora 12.00 Prosport Academy – Kinder Târgoviște 8-2 (Grupa D)
ora 12.00 Dinamyk Craiova – New Stars București 2-5 (Grupa D)

Clasament final Grupa A: 1.Zimbru Chișinău 7p, 2.FCSB 6p, 3.Athletic Slatina 3p, 4.Interstar Sibiu 1p.
Clasament final Grupa B: 1.CSJ Craiova 9p, 2.Viitorul Cluj 6p, 3.Academia Hagi 3p, 4.Valencia București 0p.
Clasament final Grupa C: 1.Chelsea București 9p, 2.Atletico Arad 6p, 3.Champion București 3p, 4.Stars Brăila 0p.
Clasament final Grupa D: 1.Prosport Academy 6p, 2.Dinamyk Craiova 6p, 3.New Stars București 6p, 4.Kinder Târgoviște 0p.

——————————————————————————————————————-
ora 16.00 Turneul 9-16: Athletic Slatina (3A) – Valencia București (4B) 0-2
ora 16.00 Turneul 9-16: Academia Hagi (3B) – Interstar Sibiu (4A) 9-2
ora 17.00 Turneul 9-16: Champion București (3C) – Kinder Târgoviște (4D) 6-1
ora 17.00 Turneul 9-16: New Stars București (3D) – Stars Brăila (4C) 6-0
ora 18.00 Sfert de finală: Zimbru Chișinău (1A) – Viitorul Cluj (2B) 10-4
ora 18.00 Sfert de finală: CSJ Craiova (1B) – FCSB (2A) 5-2
ora 19.00 Sfert de finală: Chelsea București (1C) – Dinamyk Craiova (2D) 5-2
​ora 19.00 Sfert de finală: Prosport Academy (1D) – Atletico Arad (2C) 7-2
Duminică, 16 iunie 2019:
ora 8.00 Locurile 13-16: Athletic Slatina – Kinder Târgoviște 5-2
ora 8.00 Locurile 13-16: Interstar Sibiu – Stars Brăila 8-2
ora 9.00 Locurile 9-12: Valencia București – Champion București 0-2
ora 9.00 Locurile 9-12: Academia Hagi – New Stars București 10-1
ora 10.00 Locurile 5-8: Viitorul Cluj – Dinamyk Craiova 3-1
ora 10.00 Locurile 5-8: FCSB – Atletico Arad 4-2
ora 11.00 Semifinale: Zimbru Chișinău – Chelsea București 2-5
ora 11.00 Semifinale: CSJ Craiova – Prosport Academy 3-3, 6-4 d.7m
ora 12.00 Locurile 15-16: Kinder Târgoviște – Stars Brăila 4-1
ora 12.00 Locurile 13-14: Athletic Slatina – Interstar Sibiu 4-7
ora 13.00 Locurile 11-12: Valencia București – New Stars București 5-1
​ora 13.00 Locurile 9-10: Champion București – Academia Hagi 2-5
ora 14.00 Locurile 7-8: Dinamyk Craiova – Atletico Arad 3-2
​ora 14.00 Locurile 5-6: Viitorul Cluj – FCSB 1-1, 2-4 d.7m
ora 15.00 Finala mică: Zimbru Chișinău – Prosport Academy 6-4
ora 15.00 Finala MARE: Chelsea București – CSJ Craiova 3-1

 

Lotul Chelsea Bucuresti 2010 participant la acest turneu: Edvin Cincan, David Melciu, Matei Padure, Alfred Curt, Eric Dumitrache, Robitu David, Alexandru Ciobanu, Stefan Ciobanu, David Gheorghiu, Leu Alexandru, Iustin Alexandrescu, Enescu Tudor, Marc Pislaru, David Avram, Stoica Vlad, Matei Astefanoaiei. Antrenor Stefan Caliman.

Felicitari leilor de la Chelsea Bucuresti care dupa castigarea titlului de campioni municipali pe Bucuresti s-au impus si la acest turneu! Felicitari deasemenea parintilor care sunt alaturi de copii lor spre marea performanta!

Attachment

Leave a Comment

(required)

(required)

Parteneri