CE de Karate Traditional Fudokan Shotokan

In perioada 24 – 29 aprilie 2007 s-a desfasurat cea de a XV a editie a Campionatelor Europene de Karate Tradiţional FUDOKAN SHOTOKAN, în localitatea NABEREZHNYE CHELNY – Rep. Tatarstan RUSIA. Au fost prezente un număr de 21 de ţări şi 380 de sportivi, tara noastra clasandu-se pe locul 1 pe natiuni mentinand pozitia de lider european la aceasta disciplina. Delegatia nostra a fost condusa de sensei Dan Stuparu 7 dan – presedinte FRKT.

Rezultatele sportivilor romani:

  • 21 medalii de aur
  • 17 medalii de argint
  • 11 medalii de bronz
nr Numele si prenumele Categoria Locul Proba
1 SEVERFI LAURA Seniori I Kata ind
Seniori I Kata ech
Seniori I Kumite ind
Seniori I Fukugo
Seniori I Enbu mixt
2 CONSTANTIN ROXANA Seniori IV Kata ind
Seniori I Kata ech
3 CAMPEAN ANDREEA Seniori II Fukugo
Seniori II Kata ind
Seniori I Kata ech
4 RADU CORNELIA Seniori III Kumite ind
5 NEDELOIU ADRIAN Seniori IV Kumite ind
Seniori II Kumite ech
6 DOROBANTU FLORIN Seniori I Kata ech
7 NICOLAE NICUSOR Seniori I Kata ech
8 CHIOVEANU ALEXANDRU Seniori I Kata ech
9 MARINCAS CALIN Seniori IV Kata ind
Seniori III Kumite ind
Seniori II Kumite ech
10 COJOCARU ADRIAN Seniori III Kata ind
Seniori III Fukugo
Seniori I Enbu mixt
11 DOBRE OLIWER Seniori II Kumite ech
12 FODOR VICTOR Seniori V Kata ind
Seniori I Enbu masc
13 MUSAT CORNEL Seniori I Kumite ind
Seniori II Fukugo
Seniori II Kumite ech
14 ORMENISAN GABRIEL Seniori I Enbu masc
15 DANCIU MANONA Tineret I Kata ind
Tineret III Kumite ind
Tineret II Fukugo
Tineret I Kata ech
16 RATIU ROXANA Tineret III Fukugo
Tineret II Kumite ind
Tineret I Kata ech
17 GISCA VASILOIU ELENA Tineret IV Kata ind
Tineret I Fukugo
Tineret I Kata ech
Tineret I Enbu mixt
18 NEGRU LAURA Tineret III Kumite ind
19 TIMPEANU MIHAI Tineret I Kata ind
Tineret I Kata ech
Tineret I Enbu masc
Tineret II Kumite ech
20 MNATACANIAN SERBAN Tineret II Kumite ech
Tineret III Kumite ind
21 STRATULAT NARCIS Tineret III Kumite ind
Tineret I Fukugo
Tineret I Kata ech
Tineret I Enbu mixt
Tineret I Enbu masc
Tineret II Kumite ech
22 SZATHMARY SZILARD Tineret II Fukugo
Tineret II Kumite ech
23 BUCUR ALEXANDRU Tineret I Kata ech
24 VALCEANU CAMELIA Juniori I Kata ech
25 NEGRU ADRIANA Juniori II Kata ind
Juniori II Fukugo
Juniori I Kata ech
26 IONESCU ALEXANDRA Juniori V Kata ind
Juniori II Kumite ind
Juniori I Fukugo
Juniori I Kata ech
Juniori I Enbu mixt
27 DOBRE ALEXANDRU Juniori II Fukugo
Juniori II Kata ech
Juniori I Enbu masc
Juniori II Kumite ech
28 FRIGIOIU ADRIAN Juniori II Kumite ech
29 BUTUC CRISTIAN Juniori II Kumite ind
Juniori III Fukugo
Juniori II Kata ech
Juniori I Enbu masc
Juniori II Kumite ech
30 SERBAN IONUT Juniori I Enbu mixt
Juniori II Kumite ech
Juniori II Kata ech
31 BITU DIANA Cadeti IV Kata ind
Cadeti II Enbu mixt
32 MOCANU ALEXANDRU Cadeti II Kumite ind
Cadeti III Fukugo
Cadeti II Enbu mixt
Cadeti I Enbu masc
33 PAUN ALEXANDRU Cadeti III Kumite ind
Cadeti V Fukugo
Cadeti I Enbu masc

KPICASA_ALBUM(chelsea.bucuresti,20070424CEShotokanFudokanTatarstan)

Leave a Comment

(required)

(required)

Parteneri